Frisbee Miejsca

Spoty – czyli miejsca gdzie możesz spotkać entuzjastów frisbee, porzucać dyskiem, spotkać freestyle`owców, zagrać w ultimate lub popatrzeć na latający dysk.

WARSZAWA:

POLA MOKOTOWSKIE – Najbardziej popularnym miejscem  w Warszawie gdzie możesz spotkać się z latającym dyskiem jest Pole Mokotowskie. Najwięcej osób rzuca w okolicach „drzewek RJP” czyli drzew przy Rondzie Jazdy Polskiej. Obok stacja metra „Politechnika”. Dobre miejsce na freestyle ze względu na dużą otwartą przestrzeń i obecność wiatru (brak dużych obiektów blokujących wiatr). Metro jeżdżące po Polami skutecznie odstrasza krety, dzięki czemu nie ma kretowisk, które z kolei są plagą uniemożliwiającą swobodną grę w innych parkach (skręcone kostki, piach w butach). Niektóre drużyny Ultimate trenują także w okolicach Pubu Lolek (po drugiej stronie Al.Niepodległości na Polach Mokotowskich).

Pole Mokotowskie – „drzewka RJP”:

CENTRUM NAUKI KOPERNIK – Ostatnio często korzystam z okrągłej drewnianej sceny zbudowanej za Centrum Nauki Kopernik. Dobre miejsce ze względu na równą posadzkę, wiatr od strony Wisły, piękną architekturę. Miejsce jest wręcz idealne do freestyle`u każdego rodzaju (nie tylko z dyskiem).

Scena za CNK:

POZNAŃ:
CYTADELA – Tutaj wszystko się zaczęło, dla odwiedzających to miejsce latające dyski na pewno nie są czymś nowym. Rzucają zarówno amatorzy jak i gracze ultimate. Trenują tam dwie poznańskie drużyny Furious Goats oraz w weekendy Uwaga Pies
Dokładne miejsce w którym się zbieramy (nawet z satality googla widać leżący na trawie dysk 🙂 )

Wyświetl większą mapę

TKKF – Aktualne miejsce treningów pierwszej drużyny Ultimate w Polsce Uwaga Pies

Wyświetl większą mapę

OLIMPIA – Miejsce w którym najczęściej kręcę i rzucam dyskiem, zapraszam do kontaktu (szopen) 🙂

Wyświetl większą mapę