Nauka

Poniższy artykuł dotyczy w większym stopniu nauki sportu jakim jest FREESTYLE,

Jeżeli jesteś zainteresowana/y zasadami i nauką ULTIMATE, sprawdź koniecznie          TEN LINK         !

 

W tym dziale znajdziesz informację dotyczące tego jak zacząć przygodę z Freestyle Frisbee i skąd brać informacje potrzebne do rozwijania swoich umiejętności.

          W zakładce JAK ZACZĄĆ? opisaliśmy i przetłumaczyliśmy podstawy FF od których należałoby zacząć naukę. Informacje zawarte na tej stronie pochodzą z naszych własnych doświadczeń, innych stron internetowych, filmów instruktażowych, rad jakie dostałem od bardziej doświadczonych graczy. Mam nadzieje ,że nasze rady i instrukcje pomogą Ci nauczyć się podstaw i poszerzą twoją wiedzę z zakresu technik manipulacji dyskiem.

          Jednak jeśli chcesz znać szczegóły zajrzyj do zakładki FILMY INSTRUKTAŻOWE – podajemy tam tytuły filmów jakie powinieneś obejrzeć aby poznać tajniki Freestyle Frisbee.

          W sekcji dotyczącej nauki rzutów (THROWS) znajdziesz materiały i odnośniki do filmów, które pomagają zrozumieć jak wykonać każdy rzut poprawnie. Jeśli już umiesz rzucać, pamiętaj, że we freestyle`u staramy się rzucać trochę inaczej niż w Ultimate, w związku z tym proponuję chociaż powierzchownie przejrzeć opisy najprostszych rzutów.

          W dziale dotyczącym chwytów (CATCHES) znajdziesz podstawy zasad łapania dysku i opisy klasycznych chwytów stosowanych we freestyle`u. Niektóre są łatwe, inne wymagają więcej treningu i koordynacji.

          Ta część naszego serwisu o FF jest najbardziej czaso- i pracochłonna w związku z tym będziemy stopniowo dodawać nowe zakładki z opisami – rzutów, chwytów, trudniejszych ruchów, rolli, tippów … a także uzupełniać i poprawiać istniejące już informację. Zajrzyj do Linków i na poniższe adresy, aby znaleźć więcej informacji po angielsku / niemiecku dotyczących nauki…

http://www.heinsville.com/Learn.aspx

http://freestyledisc.org/learnToPlay.html

http://frisbee-freestyle.de/