Dyski

Co do samego dysku – obecnie najbardziej powszechnie używanym modelem dysku do freestyle`u jest produkowany przez firmę Discraft model Sky Styler 160g.

Discraft Sky Styler 160g – ważący około 160 gram. Większość jego masy jest rozłożona na zewnętrznej krawędzi co powoduje że kręci się stabilniej i dłużej niż inne modele. Dodatkowo głębsza krawędź pozwala łatwiej wykonywać zaawansowane ruchy i triki. Co do koloru Sky Styler`a, ja osobiście preferuję i polecam żółty (seledynowy) ale powinniście sami wybrać swój ulubiony. Białe i niebieskie są troszeczkę twardsze i bardziej sztywne ponieważ nie mają dodatku barwnika, który szczególnie przy wyższej temperaturze wpływa trochę na sprężystość dysku. Najbardziej odporne na warunki atmosferyczne są dyski białe (nie pękają na mrozie i nie miękkną na słońcu, jednak różnice w zależności od koloru nie są tak duże). Na początku każdy będzie odpowiedni – jeśli nie będzie leżał na półce i się kurzył 🙂


Wham-O HDX Model – Dobrym wyborem do freestyle`u jest jeszcze produkowany przez firmę Wham-O dysk HDX z twardego plastiku o podobnej wadze (165 gram).

Freestyle 160g Frisbee Disc – Firma Wham-O produkuje także dyski dedykowane „Freestyle – 160 – Gram” chociaż wg mnie są kiepskie:

Discraft SkyPro 125g – Można także spróbować lżejszych dysków przy silnym wietrze chociaż nie jest to najlepszy wybór do freestyle`u (np.Discraft SkyPro 125g):

Discraft Ultrastar 175g – najczęściej spotykany dysk w Ultimate Frisbee, też da radę na początek (szczególnie przy nauce rzucania i łapania):

Jeżeli potrzebujecie dysku do freestyle`u polecamy sklep z najlepszym asortymentem w Polsce