Filmy instruktaowe

Oto lista filmów (głównie instruktażowych) ,które możesz obejrzeć aby nauczyć się gry i dowiedzieć się więcej o Freestyle Frisbee:

1. „Zen and the Art of Frisbee Freestyle”

Ten film to jeden z najlepszych filmów jaki powstał o freestyle frisbee. Esencja tego sportu przekazana przez guru Krae van Sickle – jednego z najlepszych (uważanego przez Skippy Jammer`a za jednego z dziesięciu najlepszych graczy wszechczasów) graczy na świecie, który stworzył wiele ruchów i jest pionierem tego sportu. Podobno grał we frisbee już w wieku 3 lat. Poza nim w filmie zobaczymy najlepszych graczy z USA i nie tylko, grających w Central Parku w NY. Film reżyserowany, nakręcony i wyprodukowany przez Patrick`a Rabdau (Little Big Pictures).

_

Fragment filmu

Można go kupić tutaj

Strona Little Big Pictures

2. „Secrets of Pro Disc Freestyle” vol.1 i vol.2

Dave Lewis i Z Weyand – gracze z wieloletnim doświadczeniem stworzyli doskonały materiał instruktażowy do nauki freestyle frisbee. Dave Lewis jest jednym z graczy zajmujących czołowe miejsce w rankingach FPA. Z Weyand z kolei to jeden z graczy z najdłuższym stażem gry i ogromnym doświadczeniem, pomysłodawca rzutu „Dream Shot”. W Vol.2 poznamy wiele zaawansowanych ruchów, o których niewiele można się dowiedzieć z innych filmów.

_

Sklep FPA z filmem

Strona Pro Disc Freestyle

Cała pierwsza część tego wspaniałego filmu instruktażowego wylądowała na Youtube:

Fragment filmu Pro Disc Freestyle vol.2:

3. Freestyle Frisbee w serii „Book of cool” na DVD

Tom Leitner – jeden z najlepszych obecnie graczy na świecie z największą ilością tytułów mistrzowskich i prawie 30 letnim doświadczeniem tłumaczy podstawy w krótkim (około 25 minut) filmie zamieszczonym w serii „Book of Cool”.

_

_

_

Cały film pocięty na kawałki na stronie Book of Cool

Intro z filmu Book of Cool:

4. Freestyle Frisbee – filmy szkoleniowe Todda Brodeura

Todd Brodeur jest graczem z 25-letnim doświadczeniem który świetnie tłumaczy podstawy freestyle frisbee. W 2004 i 2006 wygrał mistrzostwa świata. W tych filmach instruktażowych pokazuje wiele technik rzutów i chwytów, podstawy airbrushingu, nail delay, rolli i zasady łączenia ruchów.

_

_

Filmy szkoleniowe Todda Brodeura na ehow.com
 
Filmy z youtube.com :
 
Freestyle Frisbee Throws & Tricks
Freestyle Frisbee Stretches, Backhand & Forehand Throws
Freestyle Frisbee Catches
Freestyle Frisbee Advanced Trick Catches
Freestyle Frisbee Nail Delays & Sets
Freestyle Frisbee Tips & Rolls
Freestyle Frisbee Tricks & Techniques: Brushes
Freestyle Frisbee Foot Brushes
 
 

5. Frisbeepedia

Triki w zwolnionym tempie podzielone na trzy poziomy trudności
Podstawowy

Średnio-Zaawansowany

Zaawansowany

6. Diff Made Easy

7. Invisible String – Flying Disc Documentary

Nowy film który jeszcze nie miał premiery na DVD o historii latającego dysku, freestyle i innych dyscyplin. Nie jest to z pewnością film instruktażowy jednak warto go zobaczyć ze względu na zawartość merytoryczną. Film powstał z funduszy Kickstarter w latach 2010-2012 i miał swoją oficjalną premierę na wiosnę 2012 w Berlinie.

 _

 

Oficjalna strona Invisible String

Trailer filmu: