Gdzie grać ?

          Jeśli chodzi o warunki zewnętrzne jakich potrzebujemy do gry to freestyle ewidentnie wygrywa wśród wszystkich sportów z dyskiem, ponieważ pozwala na grę w prawie każdym miejscu chociaż różne miejsca dają różne możliwości.

OUTDOOR – PARK / TRAWA

W sezonie letnim najbardziej uniwersalne miejsce do szeroko pojętego frisbee, niekoniecznie freestyle`u. Zaletą trawiastych powierzchni jest to, że pył i kurz nie doskwiera nam bardzo. Nie przylepia się do dysku co daje możl
iwość wykonywania ruchów skupionych wokół NAIL DELAY bez konieczności ciągłego pryskania dysku Sprayem i wycierania szmatką. Trzeba reagować na zmienne warunki wiatru (porywy). Jeśli poszukujesz wiatru żeby pobawić się w AIRBRUSH szukaj dużych otwartych przestrzenii bez obiektów blokujących wiatr – najlepiej na wzniesieniach.

trawaaaa

OUTDOOR – PLAŻA

Najlepsze miejsce do freestyle`u.  Nad morzem (jeziorem, rzeką) najczęściej możemy spotkać wiatr wiejący z jednostajną siłą, z jednego kierunku. Jeśli nie jest za mocny to idealne warunki do AIRBRUSH`u i ROLL`i. Piasek i brak kamieni pozwalają próbować trudnych chwytów z wyskakiwaniem w powietrze i rzucaniem się 🙂 Mokre ręcę od wody morskiej pozwalają na łatwe łatwy CUFFing. Silikon nie jest konieczny gdyż wystarczy zanurzyć dysk w wodzie na sekundę. Jedyny minus to taki, że piasek przylepia się do mokrego dysku i jeżeli nie wyczyścimy go odpowiednio szybko przy nail-dealy pod dyskiem powstaną głębokie rysy. Jedynym sposobem odnowienie dysku zniszczonego przez piasek morski jest użycie papieru ściernego. Trzeba także reagować na zmienne warunki wiatru (porywy)

Plaża

.

OUTDOOR – MIASTO / URBAN

Coraz więcej z nas w dzisiejszych czasach jest zmuszona do gry w środowisku ściśle miejskim, ma to swoje wady i zalety. Dzięki wykorzystywaniu elementów miejskiej dżungli w Paryżu we Francji narodził się Spin Collectif który łączy sztukę i freestyle w nietuzinkowy i oryginalny sposób. Każdy łuk i każda dłuższa ściana nadają się do rollowania po nich dysku. Wymaga to oczywiście odpowiednich umiejętności wyrobionych przez praktykę ale efekt jest niesamowity 🙂 Berlin, Paryż i Tokyo (a wkrótce też Poznań) to najważniejsze ośrodki Urban-Freestylu na świecie. Grając na asfalcie pamiętajmy również o swoich stawach, mniej skakania i rzucania się po dysk, więcej skomplikowanych ruchów technicznych.

 

INDOOR – SALA GIMNASTYCZNA / HALA SPORTOWA

 Miejsce gdzie północnoeuropejscy gracze spędzają kilka miesięcy w roku. Brak wiatru wymusza albo ciągłe bieganie i poruszanie się za dyskiem, albo ostry kąt w którym chcemy airbrushować dysk. Dużą zaletą gry wewnątrz pomieszczeń jest to, że brak zmiennych warunków atmosferycznych umożliwia bardzo wysoką precyzję ruchów. Wiatr nie „wyrywa” nam dysku. Większość finałowych faz najważniejszych turniejów jest rozgrywana wewnątrz hal i pomieszczeń

hala

.