Pazury / Nails

Jeśli chcesz „wymiatać” ostatnią rzeczą jaką możesz sobie sprawić są sztuczne pazury. Jak napisałem wyżej konieczne jest wyeliminowanie tarcia pomiędzy paznokciem a dyskiem. 98% graczy używa ich ponieważ pełnią pożyteczne funkcje:

  • eliminują znacząco tarcie pomiędzy paznokciem a dyskiem (ułatwiają NAIL DELAY i RIM DELAY)
  • ochraniają twój naturalny paznokieć przed zniszczeniem ,tarciem lub zerwaniem (auaaaa!!!)
  • pozwalają na wykonywanie zaawansowanych ruchów z dyskiem które są bardzo trudne do wykonania na naturalnych paznokciach

Skąd wziąść te pazury?

I. Opcja amatorska.

Musi to być wygładzony kawałek twardego plastiku lub twardego akrylu przymocowany sztywno do twojego palca, zasłaniający paznokieć i skórę z czubka palca. Chodzi o to aby tylko sztuczny pazur stykał się z dyskiem. Możesz spróbować wyciąć rozgrzanym nożem z jakiegoś pudełka (np to okrągłe po 25-50 płytach CD) albo nawet „korka” od kleju czy dezodorantu. Plastik musi być trochę grubszy dzięki czemu możesz zaokrąglić krawędzie jakimś papierem ściernym żeby były gładkie. Pazur powinien podczas kręcenia stykać się z dyskiem możliwie najmniejszą powierzchnią , więc powinien być zaokrąglony. Drugą opcją, aczkolwiek trochę trudniejszą, jest udanie się do znajomego technika dentystycznego (protetyka) który może zrobić z utwardzonego akrylu dentystycznego specjalne pazury pod twój wymiar, wyszlifowane i wygładzone. Są bardzo twarde i wytrzymałe. Zarówno kawałek plastiku z pudełka jak i pazury z akrylu można zamocować na palcu za pomocą plastra bez opatrunku w rolce (taki biały w aptece). Ważne aby sztywno się trzymało palca i nie „latało”. Powinno to być wygodne i nie sprawiać dyskomfortu. Powinno to wyglądać to mniej więcej tak:

Poniżej instrukcja jak przyczepić plastik lub akryl do palców na plaster:

II.Opcja profesjonalna

Trzecia opcja, najbardziej powszechna wśród graczy na całym świecie i najlepsza, to kupienie „nailsów” na zawodach albo stronie www (zagranicznej). Przykleja je się na superglue do własnych paznokci. Są najwygodniejsze. Wiem ,że brzmi to strasznie ale zapewniam Cię – jedyny dyskomfort to moment odklejania (troszkę boli). Widziałem na własne oczy wiele paznokci graczy po 20-30 latach odklejania i przyklejania na superglue i nikomu nic się jak dotychczas z tego powodu nic nie stało. Trzeba tylko unikać kontaktu kleju bezpośrednio ze skórą (chociaż nic strasznego przy takim kontakcie się nie dzieje). Nailsy są małe i wyglądają mniej więcej tak:

Poniżej instrukcja jak przyklejać pazury (nails`y) na superglue:

1.Potrzebujesz tubki z Superglue i pazura. 2.Zaaplikuj na koniec paznokcia małą kroplę superglue (za pierwszym razem troszkę więcej). 3.Przyłóż pazur dokładnie na środku twojego naturalnego paznokcia i dociśnij drugim palcem. Po około 10-20s powinno się trzymać.

Po przyklejeniu powinno to wyglądać tak jak poniżej. Postaraj się poczekać przynajmniej 1-2 minuty przed grą żeby klej „związał”. Jeśli przyklejasz po raz pierwszy nowy pazur,  warstwa kleju będzie bardzo cienka. Po kilku takich zabiegach wytworzy się grubsza warstwa która będzie idealnie pasować do twojego naturalnego paznokcia. Dzięki temu pazur będzie bardziej odstawał od twojego palca. Możesz dodatkowo przykleić kawałkiem plastra pazur do palca. Czasami zdarza się, że pazur się odklei i odpadnie. Jeśli wpadnie gdzieś w trawę albo piasek na plaży będzie go trudno znaleźć. Plaster zapobiegnie zgubieniu.

Jeśli chodzi o odklejanie – zrób to tak jak widać poniżej. Podważ tył pazura drugim palcem i oderwij pazur od naturalnego paznokcia. Zrób to jednym szybkim ruchem – to dosłownie sekunda bólu. Nie martw się, twój naturalny paznokieć się nie oderwie. Pamiętaj tylko żeby podważyć od tyłu. Warstwa kleju powinna pozostać na pazurku. Resztki kleju z naturalnego paznokcia możesz zeskrobać jakimś metalowym przedmiotem.

Jeżeli potrzebujesz pazurów napisz najlepiej do nas.

Odezwij się na grupie.

Albo napisz bezpośrednio na mmaciolek87 (at) gmail.com (staram się mieć zawsze zapas pazurów)