Freestyle Frisbee (Flying Disc Freestyle) – o co chodzi?

Freestyle frisbee to zabawa z dyskiem, taniec, gra, akrobacja, mało popularna w Polsce ale znana na całym świecie od lat 70 dyscyplina sportu.
Polega na rzucaniu, łapaniu, kręceniu i wykonywaniu wszelkiego rodzaju trików z okragłym kawałkiem plastiku zwanym frisbee.
Jest to zajawka z pogranicza sportu i sztuki. Motywem przewodnim we freestyle-frisbee jest rotacja (ang. spin) która przy każdym rzucie wytwarza różnice ciśnień dzięki czemu frisbee unosi się w powietrzu niczym latający spodek 🙂 Rotacja pozwala nam kontrolować zachowanie dysku, kierować nim tak jak chcemy co daje nam możliwości wykonywania różnych ruchów i łączenia ich w rozmaitych wariacjach. Jest to bardzo zdrowy, przyjemny i ciekawy sport, nie jest potrzebna siła i muskulatura, liczy się wyczucie, opanowanie, cierpliwość i dokładność. Każdy z Was może spróbować swoich sił we freestyle`u, jeżeli już próbujecie i gracie koniecznie skontaktujcie się z nami, staramy się stworzyć w Polsce społeczność ludzi uprawiających ten sport.

Filmy znajdziesz w dziale Media -> Video.

Czym jest freestyle frisbee? na Wikipedia

Niesamowita ekipa w Rovereto!

szopen